PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1031}

Prawo Bronxu

A Bronx Tale
7,9 73 278
ocen
7,9 10 1 73278
6,6 9
ocen krytyków
Prawo Bronxu
powrót do forum filmu Prawo Bronxu

Nawet krótkie ujęcia pokazują jeden mały zaułek sprzed 45 lat. Poza tym film stara się rejestrować w małym kadrze wszystkie ważne zmiany społeczne, jakie zachodziły wtedy w USA. Ciągle mamy archaicznych włoskich mafiosów, którzy żyją tak, jakby ciągle były lata 30. Pojawiają się hippisi na harleyach. Czarnoskórzy Afroamerykanie starają się wykorzystać swoją szansę, jaką jest możliwość tworzenia muzyki, itd. Zaczyna się problem małżeństw mieszanych i jednocześnie schyłek rasizmu z czasów niewolnictwa. Zaskoczył mnie dobór ścieżki dźwiękowej. Późni the Beatles, soul... Przyjemnie się to wszystko ogląda.

ocenił(a) film na 7
vermes

Wszystko zgoda, ale bikerzy to nie hipisi :)

kosobi

Przecież napisałem, że to hippisi na harleyach. Pewni słuchali jakiejś muzyki i założę się, że wśród nich było wielu fanów Lynyrd Skynyrd.

ocenił(a) film na 7
vermes

"Przecież napisałem, że to hippisi na harleyach."
Dlatego właśnie zostałeś poprawiony. To nie hipisi.

użytkownik usunięty
vermes

No zwłaszcza ten z flagą południa na ubraniu to na pewno hipisek...

ocenił(a) film na 7

Vermes, jeśli kojarzysz hipisów z Lynyrd Skynyrd, to po prostu zupełnie nie wiesz o czym mówisz.

użytkownik usunięty
halftime

O co chodzi z tym Lynyrd Skynyrd?

O Lynyrd Skynyrd amerykańscy fani z Południa (celowo z dużej literry) wyrażają zdecydowany pogląd, że "They are southern. Not hippie".

ocenił(a) film na 7
vermes

"Czarnoskórzy Afroamerykanie"? To są jacyś Białoskórzy?

ocenił(a) film na 8
SpiQe

przykładowo Elon Musk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones